Saturday, August 13, 2011

The $10 Meal...And Other Ramblings...

I just finished up reading another great article by LearnVest-feeding a family of 4 for $10. Now, I am not talking about a Mac and Cheese dinner (and I'm not judging by the way-we all know I would will eat Cadbury Creme Eggs for breakfast, lunch, and dinner if left to my own devices.) I am talking REAL chicken, black beans, grilled onions and roasted corn. The cost per person? $2.50 (or approximately 1/2  dozen Cadbury Creme Eggs!) Find awesome recipes, money saving tips, budgeting tools, and investing advice at my new favorite site LEARNVEST! Sign up for their fabulous daily email here!

No comments:

Post a Comment